Klikasz w link i … możesz stracić pieniądze!

fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości mailowej czy sms z informacją o spłacie zadłużenia, dopłaty za przesyłkę. Z zasady wiadomości takie posiadają linki, które przekierowują na strony, którymi dysponują oszuści. 21 lutego, mieszkanka powiatu ostrowskiego dostała SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę w wysokości 0.89 zł. Gdy kliknęła w podany w wiadomości link i zrobiła przelew na „brakującą sumę”, straciła blisko 6 tysięcy złotych.
Koronawirus
wielkopolskie
273
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

21 lutego ostrowscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę naszego powiatu o tym, że otrzymała wiadomość sms z treści której wynikało, że musi uregulować dopłatę za przesyłkę. Zadłużenie to wynosiło 0,89 złotych. Treść tej wiadomości nie wzbudziła w pokrzywdzonej żadnych podejrzeń z uwagi na okoliczność, że w ostatnim czasie wysyłała paczkę. Postanowiła uregulować rzekomą zaległość. Kobieta nie podejrzewając oszustwa „kliknęła” w link. Została przekierowana na stronę logowania do swojego konta bankowego.

Po wykonaniu płatności była przekonany, że spłaciła swoją zaległość. Po niedługim czasie okazało się jednak, że z jej konta zniknęło blisko 6 tysięcy złotych.

Ostrzegamy!
Dostałeś wiadomość mailową czy sms z informacją o konieczności uregulowania drobnej zaległości czy dopłaty do przesyłki? Uważaj, bo to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. W ten sposób nieuprawnione osoby mogą wyciągnąć hasła do aplikacji bankowych i przejąć kontrolę nad kontem bankowym. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
273
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrowie

kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Ostrowskie Centrum Kultury, Ostrów...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-19 18:00
miejsce
Kino Komeda, Ostrów Wielkopolski,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 16:00
miejsce
Ostrowskie Centrum Kultury, Ostrów...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-13 16:00
miejsce
Ostrowskie Centrum Kultury, Ostrów...
wstęp biletowany